Alchymistická výroba

Z OdriaWiki
Verze z 9. 10. 2024, 12:33, kterou vytvořil Killman (diskuse | příspěvky)
(rozdíl) ← Starší verze | zobrazit aktuální verzi (rozdíl) | Novější verze → (rozdíl)
Skočit na navigaciSkočit na vyhledávání

Výroba předmětů a různých užitečných látek je podstatnou částí alchymistových schopností.
U každého předmětu je uvedeno jak dlouho trvá jeho výroba a mimo jiné i jak složité je jej vyrobit.
U některých předmětů je uvedeno v kolonce čas na výrobu, kromě časového údaje, údaj "doma".
"Doma" v tomto případě znamená, že alchymista potřebuje k výrobě použít alchymistickou laboratoř. Předměty, které toto uvedeno nemají se dají vyrobit jen z pomocí obecných alchymistických pomůcek - v podstatě na koleně - za předpokladu, že alchymista má potřebné suroviny či magenergii
K výrobě "doma" je třeba laboratoř takové úrovně (základní, pokročilý, rozvinutý, mistrovský), jaké úrovně je vyráběný předmět, anebo lepší.
Je možno předmět vyrábět i v o stupeň nižší laboratoři - sníží se tím však pravděpodobnost úspěšné výroby o 20%.
V laboratoři o dva či více stupňů horší nelze daný předmět vyrobit vůbec.
Předměty, které se vyrábějí v čase kol až hodin se obvykle musí vyrobit naráz a alchymista se na jejich výrobu obvykle musí po celou dobu soustředit.
Vyrušení má za následek obvykle buď postih k pravděpodobnosti úspěšné výroby, anebo úplné znehodnocení výrobku - potažmo použitých surovin.
Předměty vyráběné v řádu dní lze obvykle vyrábět po etapách, mezi kterými může alchymista jíst, spát či přerušit výrobu a věnovat se něčemu jinému. Zde je na uvážení PJ jak a kdy lze výrobu rozdělit. Dokonce je možné, že část výrobního postupu takto dlouho vyráběného předmětu - který obvykle vyžaduje výrobu v laboratoři - může být provedena mimo laboratoř a pouze určité fáze je nutno vykonat s pomocí laboratoře.
K výrobě většiny předmětů jsou obvykle potřeba alchymistické suroviny, magenergie a nějaký základ. Základ může být třeba prstýnek, který alchymista učiní kouzelným - nemusí jej sám vyrábět (ale může :)) - musí obvykle splňovat jisté požadavky např. na použitý kov či osazený kámen.
Alchymistické suroviny jsou nemagické látky, které alchymista potřebuje ve svých receptech a můžou to být bylinky, látky jako síra, ledek či železné piliny, anebo drátky, šroubky apod. Přesný přehled o množství těchto drobných věcí by však bylo velmi obtížné udržovat, a tak místo toho recepty požadují množství potřebných generalizovaných surovin, přičemž platí toto: 1 surovina stojí 1 zlatý, 1 ECr apod. Je to obvyklá cena příliš nepodléhající inflaci. 1 kg surovin obsahuje 500 surovin a má objem 2 litry.
Alchymistická magenergie se používá ve třech podobách - čistá magenergie uchovávaná v krystalech, případně v dalších pomůckách jako např. astron či elementální hůl - nic neváží a nezabírá objem, alchymista však potřebuje transilizér aby s ní mohl pracovat.
Druhá podoba je magický prach, tato stříbřitá třpytivá sypká substance má hustotu 10 magů na litr při váze 250 gramů.
Třetí podoba je tekutá megenergie, u niž existují různé hustoty magenergie, přičemž alchymista se musí učit pracovat postupně s vyššími hustotami, jelikož manipulace s touto substancí je ošidná a není žádoucí riskovat magoplozi.
Na základní úrovni umí alchymista pracovat s tekutou magenergií o hustotě 20 mg/l, přičemž litr takovéto magenergie váží 1,5 kg. U vyšších úrovní stoupá hustota, ale i váhy na objem tekuté magenergie.