Sochotvorba

Z OdriaWiki
Verze z 11. 5. 2022, 12:50, kterou vytvořil Killman (diskuse | příspěvky) (Založena nová stránka s textem „Sochotvorba je postup, kterým alchymista vytváří autonomní jednotky, obvykle z neživého materiálu.<br> Jedná se o poměrně komplikovaný postup,…“)
(rozdíl) ← Starší verze | zobrazit aktuální verzi (rozdíl) | Novější verze → (rozdíl)
Skočit na navigaciSkočit na vyhledávání

Sochotvorba je postup, kterým alchymista vytváří autonomní jednotky, obvykle z neživého materiálu.
Jedná se o poměrně komplikovaný postup, který vyžaduje značné investice stran studia i finančních nákladů, a který není příliš atraktivní pro ten typ alchymistů, kteří jsou povětšinou na cestách.
K tvorbě oživlých soch se obvykle používají humanoidní sochy v životní či mírně nadživotní velikosti. Není to nutná podmínka - lze oživit i sochu zvířecí či defakto jakéhokoli tvaru - ovšem můžou pak vzniknout potíže s pohyblivostí či užitečností sochy.
Samotnou podobu sochy může vyrobit nealchymista, za předpokladu, že použije vhodný materiál, a není neobvyklé, že si někteří alchymisté nechají vymodelovat zručnými sochaři podobu soch, kterou pak oživí. Jiní se spokojí s hrubými rysy a soustředí se spíše na praktičnost a co nejnižší výrobní náklady.
K samotnému oživení jsou obvykle potřeba alchymistické suroviny, magenergie, laboratoř a další materiály, které se liší podle konkrétního receptu a druhu sochy.
Sochy se obvykle neoživují se zabudovanými zbraněmi, protože tím by socha přišla o možnost používat končetinu jiným způsobem, a zbraně z materiálu z jakého je socha tvořena by byly ve většině případů horší než ty, jakými je je možné vybavit dodatečně.
Oživená socha rozumí jazyku, kterým hovoří její tvůrce a poslechne jakékoli příkazy, která jsou jí dány. Po stvoření socha nemá žádné dovednosti ani obecné ani bojové - to vše je třeba ji nechat naučit se. Sochy se přitom učí pomaleji než lidé - zhruba poloviční rychlostí, ale na druhou stranu sochy nespí a nemohou se unavit.
Sochy jsou vybaveny zrakem o stejné kvalitě jako člověk, vjemy vnímají hlavou, dále mají sluch, kdy vjemy vnímají celým tělem, a též hmat. Sochy nemají čich ani chuť a nepotřebují, ani nemohou jíst a pít.
Socha poslouchá příkazy tak, jak přicházejí, bez ohledu na své bezpečí, není-li jí nařízeno jinak. Může jednat do jisté míry samostatně, pokud jí to inteligence a příkazy dovolí, ovšem ani sochy s vyšší inteligencí příliš neoplývají kreativitou.